مشخصات فردی و زندگینامه
نام:نصرالله
نام خانوادگی:انصاری
پست الکترونیک:nasransari@yahoo.com
آدرس وب سایت:http://nasronline.com
آدرس وب سایت:http://www.nasransari.blogfa.com
نخصص ها:فقه و اصول ، اقتصاد

زندگی نامه

در سال 1356 هجری شمسی در منطقه فهرستان از توابع ولایت دایکندی کشور افغانستان به دنیا آمدم. از هفت سالگی آموختن را آغاز نموده و بعد از گذر از مراحل ابتدایی، به خاطر علاقه خودم و خانواده ام از جمله پدرم به روحانیت، وارد یکی از حوزه های علمیه منطقه به نام حوزه علمیه امام صادق (ع) شدم. صرف و جامع المقدمات را در آنجا فرا گرفتم، بعد به حوزه علمیه المنتظر اشترلی منتقل شده و بخشی دیگر از ادبیات عرب را آنجا آموختم.
در سال 1371 به پیشنهاد اساتید و پدرم برای ادامه تحصیل عازم جمهوری اسلامی ایران  شده و فراگیری  تحصیل علوم دینی را در مدرسه امیرالمؤمنین (ع) تهران آغاز نمودم. در سال 1372 در مرکز جهانی علوم اسلامی پذیرش و بعد از دو سال تحصیل در مدرسه امیرالمؤمنین و فراگرفتن ادبیات عرب به طور کامل و بخشی از فقه و اصول در آن مدرسه مبارکه، رهسپار قم گردیدم. از سال 72 تاکنون (86) در قم مشغول تحصیل هستم و در این مدت ضمن اتمام سطح، چهار سال است که در دروس خارج شرکت می کنم و از محضر اساتید بسیار بزرگواری کسب فیض می نمایم.
در کنار دروس حوزه، از سال 1380 در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در رشته اقتصاد پذیرش شدم و دوره کارشناسی را تا سال 1385 به پایان رساندم و هم اکنون (86) مشغول تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این مؤسسه در رشته اقتصاد هستم. البته در این دوران طولانی تحصیل، تنها به درس و بحث اکتفا نکرده، بلکه در حد توان اقدام به فعالیت های تحقیقی و پژوهشی نیز نموده ام که ثمره آنها حدود 22 مقاله و یک پایان نامه است که اکثر آنها در مجلات مختلف چاپ شده است.
از فعالیت های فرهگی نیز بی نصیب نبوده و از سال 1374 عضو مجمع اسلامی میثاق یکی از تشکل های فرهنگی فعال طلاب افغانستان شدم و در این مجمع در سمت هایی چون سردبیر فصلنامه گشایش، مدیر مسئول فصلنامه، عضو هیئت تحریریه، مسئول وب سایت گشایش و در دوره ای هم ریاست مجمع، فعالیت نمودم و اکنون نیز عضو هیئت تحریریه فصلنامه و مسئول وب سایت هستم. در کنار مجمع اسلامی میثاق با تشکل های فرهنگی دیگر مانند مؤسسه تحقیقات بنیادین و مجمع دانشگاهیان افغانستان نیز همکاری نزدیک داشته ام. به عنوان مثال در مؤسسه تحقیقات بنیادین همکار علمی فصلنامه اندیشه فردا و در مجمع دانشگاهیان عضو هیئت تحریریه نشریه فصل جدید بودم.